Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił postępowanie przetargowe w trybie negocjacji na opracowanie standardów dla węzłów przesiadkowych.

    Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił postępowanie przetargowe w trybie negocjacji na opracowanie standardów dla węzłów przesiadkowych. W Warszawie co druga podróż komunikacją miejską odbywa się z przesiadką.
    ZTM poszukuje podmiotu, który przygotuje standardy i wytyczne projektowania węzłów przesiadkowych Warszawskiego Transportu Publicznego. Wykonawca ma zaproponować definicję takich obiektów, określenie ich kategorii i ocenę, a także opis już działających węzłów. Dokumentacja będzie pierwszym krokiem do poprawy jakości węzłów przesiadkowych w Warszawie.

    Organizator czeka na zgłoszenia do 1 czerwca. ZTM zaprosi na negocjacje maksymalnie trzech wykonawców. Rozmowy będą dotyczyły m.in. kwestii zakresu i metodologii opracowania, tak aby dokument ten był kompleksowy i opisywał m.in. dostępność przestrzenną węzłów przesiadkowych, system informacji pasażerskiej, infrastrukturę i wyposażenie.

    Na realizację całego opracowania przeznaczono 180 dni. Urzędnicy chcą, aby opracowanie realnie przyczyniło się do poprawy jakości podróży, a przez to i życia mieszkańców Warszawy.

zdj. Transport Publiczny

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski