20 nowych mostów, w tym między Jabłonną a Łomiankami.

     Wczoraj Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło nowy program „Mosty dla regionów”. Zakłada on budowę 20 nowych mostów na terenie całego kraju. Na tej liście znalazła się przeprawa, która połączy Jabłonnę z Łomiankami.

     O potrzebie budowy tego mostu mówi się od wielu lat. Tak naprawdę Łomianki od Białołęki i Jabłonny dzieli tylko Wisła. Teraz trzeba jechać albo Mostem Północnym, albo mostem w Nowym Dworze Mazowieckim – tak czy inaczej dookoła, dlatego ta przeprawa ułatwiłaby życie wielu kierowcom i może choć trochę rozładowałaby korki na ul. Pułkowej.

– Mosty dla regionów to program wieloletni, który wymaga finansowania. Jesienią zostanie uruchomiony Fundusz Dróg Samorządowych, którego środki będą pozwalały na zawarcie umów na realizację w cyklu wieloletnim nie tylko na budowę dróg samorządowych, ale i mostów – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Jak zapowiada ministerstwo, w ramach programu będą budowane mosty na drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Wsparcie obejmie budowę drogowej przeprawy mostowej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz nadzór inżynierski.

Na realizację prac przygotowawczych zaplanowano przeznaczenie 60 mln zł w latach 2018-2022. Ministerstwo zapowiada dofinansowanie w 80 procentach, pozostałe 20 będą musiały wyłożyć samorządy.

źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski