Warszawa nie jest miastem dla niepełnosprawnych…

    o czym można się przekonać wychodząc po prostu na ulice! Portal Warszawski pisał nie raz o tych niedogodnościach. Miasto problem bagatelizuje, ale wmawia nam wszystkim, że Warszawa to miasto europejskie! Niestety, to tylko mrzonki ratusza!

Oddajmy głos Zielone Mazowsze; „Najważniejszą do tej pory pro-pieszą zmianą na śródmiejskim odcinku Alej Jerozolimskich było wyznaczenie przejść dla pieszych na skrzyżowaniu z ulicą Emilii Plater. Dodatkowo powstało naziemne dojście do przystanku tramwajowego w stronę Ochoty (Dworzec Centralny 08). Na podobne ułatwienia nie mógł liczyć przystanek w stronę Pragi (Dworzec Centralny 07). Było to jeszcze za czasów inżyniera Galasa. Sytuacja zmieniła się po jego odwołaniu. Nowa osoba odpowiedzialna za zarządzanie ruchem zgodziła się na udostępnienie przejścia. „

    Według projektu stałej organizacji ruchu umożliwienie przejścia wymaga usunięcia dwumetrowej barierki w poprzek …i postawienia 150 m barierek wzdłuż, analogicznie jak na chodniku obok. Przejście będzie mieć tylko 1,5 m, jednak dla osób na wózkach to jedyna możliwość wydostania się z tego przystanku.

dalsza analiza tutaj: http://zm.org.pl/?a=dojscie_do_przystanku_dc_07-185

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski