Po 30 latach LOT w Singapurze.

    W inauguracyjnym rejsie wzięli udział m.in. wicepremier i minister kultury Piotr Gliński oraz pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild. Narodowy przewoźnik przywrócił Singapur do swojej siatki po 30-letniej przerwie. -„Blisko połowa pasażerów rejsu inaugurującego bezpośrednie połączenie PLL LOT z Warszawy do Singapuru stanowili podróżni tranzytowi narodowego przewoźnika m.in. z Francji, Holandii, Niemiec, Czech, czy Węgier – poinformował we wtorek, 15 maja, Michał Fijoł z zarządu PLL LOT.
    Boeing 787-8 Dreamliner PLL LOT po blisko 12 godzinach lotu z Warszawy i pokonaniu dystansu ok. 9,5 tys. km, wylądował w środę wieczorem czasu lokalnego na lotnisku Changi Airport w Singapurze.
    Pasażerów pierwszego lotu uroczyście powitały na lotnisku m.in. władze portu. „Cieszymy się, że możemy powitać nowe połączenie na naszym lotnisku, wykonywane przez PLL LOT. Połączy ono nas teraz bezpośrednio z Polską. Jest to także pierwsze połączenie Singapuru z Europą Środkową i Wschodnią, które zapewni pasażerom wygodę i większe możliwości podróżowania, zarówno jeśli chodzi o podróże turystyczne, jak i biznesowe” – powiedział szef lotniska Changi Airport Lee Seow Hiang.
    LOT ma w swojej flocie 54 samoloty. Najnowszym jest odebrany w ubiegłym tygodniu od Boeinga dreamliner w wersji 787-9 z 294 fotelami na pokładzie. To największy samolot w barwach LOT-u. W 2018 r. do floty narodowego przewoźnika dołączy 11 kolejnych maszyn wąsko- i szerokokadłubowych: pięć Embraerów 195, dwa Bombardiery Q400, jeden B787-9 Dreamliner i trzy B737 MAX 8. W roku 2019 flota powiększy się o kolejne cztery B787-9 oraz jeden B737 MAX 8.(PAP)

Czytaj więcej: http://infoair.pl/lot-w-singapurze-po-30-latach_more_105098.html

zdj. InfoAir

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły