Będzie referendum w sprawie CPK? Chce tego Wojciechowicz.

    Kandydat na prezydenta Warszawy Jacek Wojciechowicz zaapelował do Rady Warszawy o rozważenie możliwości rozpisania referendum, w którym warszawiacy będą mogli wypowiedzieć się, czy chcą zamknięcia lotniska im. F. Chopina na Okęciu. Dla Warszawy to lotnisko jest być albo nie być – ocenił.
    „Chciałbym zaapelować do Rady Warszawy o zajęcie wyraźnego stanowiska w tej sprawie i rozważenie możliwości rozpisania referendum, tak, żeby wszyscy warszawiacy w tej niezwykle istotnej sprawie mogli się wypowiedzieć” – powiedział Wojciechowicz. „Dla Warszawy lotnisko Chopina jest +być albo nie być+” – ocenił. Jak przekonywał, port lotniczy im. F. Chopina „jest niezwykle ważny z punktu widzenia rozwoju Warszawy, rozwoju gospodarczego, ale również z powodów czysto pragmatycznych”.
    Dla Warszawy oznacza to utratę milionów (z) podatków, utratę kilkunastu tysięcy miejsc pracy, osób, które pracują na lotnisku Chopina” – ocenił Wojciechowicz. „Należałoby zapytać, dlaczego podjęto decyzję, która oznacza, że kilkanaście miliardów złotych, które zostały zainwestowane już w infrastrukturę lotniskową, ale również infrastrukturę okołolotniskową, zostaje praktycznie wyrzucone do kosza” – podkreślił.”
     Wojciechowicz, były wiceprezydent stolicy, który w tym tygodniu ogłosił, że będzie ubiegał się o stanowisko prezydenta Warszawy, powiedział w piątek na konferencji prasowej, zorganizowanej przed lotniskiem im. Fryderyka Chopina w Warszawie, że – w perspektywie kilku lat – decyzja Sejmu „w praktyce oznacza likwidację lotniska Chopina w Warszawie”.

Czytaj więcej: http://infoair.pl/wojciechowicz-o-cpk-referendum-o-lotnisku-chopina_more_104963.html

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski