Jaka będzie przyszłość Portu Żerańskiego?

    Słowa słowami, a decyzje decyzjami. Biuro Ochrony Środowiska m.st. Warszawy, podległe wiceprezydentowi Michał Olszewski, przedłużyło firmie Ghelamco decyzję środowiskową na budowę osiedla na działce, gdzie obecnie leżakuje kilkaset ton odpadów i funkcjonuje m.in. złomowisko. Urzędnicy BOŚ nic nie widzą, nic nie słyszą i nic nie czują w sprawie skażenia gleby czy łamania przepisów dotyczących gospodarki odpadami, mimo że dysponują na ten temat pełną wiedzą, dokumentacją i zgłoszeniami mieszkańców.

    Dodajmy, że ta decyzja środowiskowa zakłada zabudowanie ok. 800 mieszkaniami całości działki aż do brzegu Kanału Żerańskiego, więc ogólnodostępny „water front”, o którym tak wiele mówili podczas warsztatów deweloperzy i przedstawiciele Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, można włożyć między bajki.

Raport jako taki niewiele wnosi, choć zawiera przynajmniej kluczowe argumenty, które poruszaliśmy podczas warsztatów: że Port Żerański to przede wszystkim zieleń i obszar lęgowy ptaków, że obok istnieje już ogromna liczba osiedli bez podstawowej infrastruktury społecznej i wreszcie, że nie ma zgody co do budowania w Porcie Żerańskim osiedli. Pozytywem jest też otwarcie oczu przedstawicieli Miasto Stołeczne Warszawa na potrzebę budowy Tramwaj wzdłuż Modlińskiej. Ciąg dalszy nastąpi…

tu więcej; http://www.architektura.um.warszawa.pl/content/jaka-przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87-portu-%C5%BCera%C5%84skiego

za; Ocalmy tereny nad kanałem żerańskim

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły