Najbliższa niedziela 13 maja bez II linii metra

    W najbliższą niedzielę, 13 maja, nieczynna będzie linia metra M2. Zamknięcie związane jest przeglądem i regulacją urządzeń technicznych centralnego odcinka przeprowadzanymi przez wykonawcę odcinka w ramach obowiązującej gwarancji.
    Jak informuje miasto, w najbliższą niedzielę 13 maja wszystkie stacje linii M2 będą zamknięte. Jest to związane z okresem gwarancyjnym i przewidzianym umową z wykonawcą przeglądem i regulacją urządzeń technicznych centralnego odcinka. – Prace dotyczą urządzeń sterowania ruchem. W czerwcu kończy się rękojmia na II linii metra, dlatego też ważne jest, by przegląd odbył się wcześniej – wyjaśnia Maciej Czerski z biura prasowego Metra Warszawskiego.

Wykonanie prac, a następnie przeprowadzenie testów wymagają zamknięcia całego odcinka, gdyż potrwają one dłużej niż nocna przerwa techniczna. Wybrana została niedziela, kiedy najmniej pasażerów korzysta z metra. Dodatkowo 13 maja nie będą się odbywały w Warszawie żadne wydarzenia, które mogłyby zwiększyć liczbę podróżnych.

W tym dniu pomiędzy Rondem Daszyńskiego a Dworcem Wileńskim co 8-10 minut kursowały będą autobusy linii zastępczej ZM2. Ponadto autobusy linii 105 będą jeździły na podstawie specjalnego rozkładu jazdy we wszystkich kursach na trasie Os. Górczewska – Browarna. Utrudnienia nie dotyczą kursów nocnych z soboty na niedzielę, które będą odbywać się według rozkładu.

zdj. Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski