Aro Gantzki – Pójdę jeszcze do Romana – W 100-ną rocznicę urodzin Stanisława Grzesiuka

     Jest to piosenka powstała w hołdzie Stanisławowi Grzesiukowi. Wczoraj była 100-na rocznica jego urodzin. Arkadiusz Krupa, który jest członkiem zespołu Szwagierkolaska,  zaprasza nas do swojego  autorskiego projektu wpisującego się w gatunek folku miejskiego.
    „Chciałbym zaprezentować nowy projekt muzyczny, utrzymany w gatunku  folku miejskiego pod nazwą „Aro Gantzki”. Piosenką zwiastującą także kolejne nagrania jest singiel p.t  „Pójdę jeszcze do Romana” Ta i inne powstające piosenki w sposób humorystyczny  opowiadają o dzisiejszej Warszawie, a ich warstwa muzyczna odwołuje się do tradycyjnych przedwojennych piosenek w stylu „U cioci na Imieninach” jednakże jest podana w nowoczesnej aranżacji.” – specjalnie dla Portal Warszawski mówi autor.
Projekt firmuje Arkadiusz Krupa (ex. Szwagierkolaska, ex. Anita Lipnicka i John Porter, skrzypek-multiinstrumentalista, kompozytor i autor tekstów). 
     W dniu 6.05 odbyła się premiera piosenki oraz klipu. Jest to nieprzypadkowa data, gdyż tego dnia przypadła 100-na rocznica urodzin Stanisława Grzesiuka, największego popularyzatora przedwojennego folkloru miejskiego.
Arkadiusz Krupa
Pod linkiem klip…

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły