Uniwersytet Warszawski uczci twórcę komunizmu!!

   Przypomnijmy, że UW nigdy nie zostało zlustrowane, zatem w samej uczelni, z jakże piękną przeszłością, komuna jest wiecznie żywa!   

    Instytut Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego organizuje dwudniową konferencję naukową poświęconą dorobkowi Karola Marksa – informuje „Gazeta Polska Codziennie”.

Konferencja odbędzie się w dniach 12-13 czerwca. Jej organizatorzy, Jacek Hołówka i Bogdan Dziobkowski, zapowiedzieli, że materiały z konferencji zostaną opublikowane w specjalnym, poświęconym w całości filozofii Karola Marksa, numerze „Przeglądu Filozoficznego”, który ukaże się w czwartym kwartale 2018 roku.

    Jak podaje „Gazeta Polska Codziennie”, obaj organizatorzy zajmują się tym tematem nie od dziś, w ubiegłym roku wydali książkę „Marksizm. Nadzieje i rozczarowania”, która miała pokazać rzekomą aktualność tzw. filozofii marksistowskiej.

Jeden z recenzentów książki, ks. prof. dr hab. Andrzej Bronk, stwierdził, że teksty, z których ona się składa, „dobrze pokazują, że marksizm bynajmniej nie umarł, lecz przepoczwarzył się, przybierając m.in. postać marksizmu kulturowego”

źródło; TVP Info i

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski