Palące się kamienice to plaga dzikich miast, między innymi Warszawy!

Portal Warszawski od lat piszę o tym problemie. Nie mieści się nam w głowie, że w czasach pokoju, podpala się piękne stare kamienice.

Tym razem zgadzamy się z partią Razem, która jasno pisze o co chodzi. Dla nas to żadna nowość, ale  być moze fani HGW w końcu się obudzą i zrozumieją, że naprawdę jesteśmy w głębokiej d…..

„Czemu płoną praskie kamienice?

Wzniesiona ok 1900 roku kamienica przy ul. Okrzei 30 przez ponad 100 lat była domem i miejscem pracy dla kolejnych generacji prażan.

W ostatnich latach podzieliła los wielu praskich kamienic: roszczenia reprywatyzacyjne, stopniowe wysiedlanie mieszkańców. A w nocy 26 kwietnia pożar poddasza. Sprawców jak zwykle nie uda się znaleźć. Bo “spaloną kamienicę” łatwiej wykreślić z gminnej ewidencji zabytków. I przebudować na kolejny, drogi apartamentowiec.
Ten smutny los spotyka praskie kamienice już od prawie dekady. Najwięcej podpaleń to lata 2010-2013, ale nie ma miesiąca, by jakiś starszy budynek nie zapłonął (za warszawa.wyborcza.pl, tvnwarszawa.tvn24.pl, warszawa.naszemiasto.pl, lokatorzy.info.pl,)”

Razem

zdj. Warszawa w Pigułce

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski