Nauczycielka ukarała uczennicę bo ta…umiała za dużo!

    Jak podaje gazeta.pl Nauczycielka postawiła trójkę, bo uczennica umiała za dużo. „Tej umiejętności jeszcze nie wyćwiczyliśmy”

    Ta historia zdarzyła się w Wejherowie, ale jest nieprawdopodobna, że się nią dzielimy!

Dziewczynka, o której pracy domowej dyskutuje obecnie wiele osób, jest uczennicą trzeciej klasy jednej z wejherowskich podstawówek. Jej mamie, uwaga nauczycielki pod zadaniem wydała się na tyle niesprawiedliwa, że postanowiła poprosić o komentarz w tej sprawie osobę postronną.

– Miałaś opowiedzieć o tym jak dziewczynki robiły zakupy. Oprócz tego zapisujesz rozmowy swoich bohaterów – tej umiejętności jeszcze nie wyćwiczyliśmy (pisownia oryginalna, red.) – napisała pod zadaniem nauczycielka. – Co to ma być – dodała na sam koniec.

Zdjęcie zadania wraz mama dziewczynki wysłała Przemysławowi Kleniewskiemu – doświadczonemu nauczycielowi i metodykowi, który udostępnił je wraz z komentarzem na swoim Facebooku. Jak zaznaczył na wstępie swojej wypowiedzi, robi to tylko i wyłącznie po to, by pokazać szkodliwy błąd dydaktyczny, który powielany jest w wielu szkołach.

Zdaniem Przemysława Kleniewskiego uwaga nauczycielki jest niewłaściwa z kilku powodów. Kobieta zmusza uczennicę do posługiwania się utartymi schematami. Co więcej, końcowy komentarz „co to ma być” nie brzmi dobrze. Według Kleniewskiego nauczyciel nie ma prawa w ten sposób zwracać się do dziecka.

W dalszej części swojego posta autor posta pisze o zjawisku, które znane jest wielu uczniom i nauczycielom:

NIEPRAWDOPODOBNE!

Więcej:http://www.edziecko.pl/Junior/7,160035,23316905,nauczycielka-postawila-trojke-bo-uczennica-umiala-za-duzo.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *