Biało czerwona przez cały rok!

    Wczoraj w Warszawie zaprezentowano główne założenia kampanii, która jest elementem dwuletniego programu „Niepodległa”, związanego z jubileuszem stulecia Niepodległości Polski.

Podczas konferencji wiceszef Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin przedstawił wyniki badań, z których wynika, że okazywanie szacunku symbolom narodowym jest dla 94 proc. badanych najważniejszą postawą patriotyczną. 93 proc. Polaków deklaruje, że darzy szacunkiem symbole narodowe, a 59 proc. badanych wywiesza flagi z okazji świąt narodowych – podaje wGospodarce.pl

    „Symbole narodowe są wartością, która łączy Polaków ponad podziałami; tych podziałów, jak wiemy, jest wiele – powiedział Jarosław Sellin. – Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w roku w którym obchodzimy 100-lecie Niepodległości Polski flagi państwowe zawisną na wszystkich budynkach państwowych 2 maja w Dzień Flagi i pozostaną tam do końca roku. W ramach tej akcji, jako jej uzupełnienie, chcemy zwrócić się z apelem, by Polska Flaga pojawiła się tego dnia także na budynkach stanowiących własność prywatną i także została tam do końca tego jubileuszowego dla wszystkich Polaków roku. By w tym czasie było w naszym kraju naprawdę biało-czerwono”

za; http://wgospodarce.pl/informacje/49022-flaga-bialo-czerwona-do-konca-roku

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski