Tężnia na pl. Hallera

„- Tężnia oczyszcza powietrze i poprawia samopoczucie, a mikroklimat tężni pomoże nam nabrać sił – mówi radny ze stowarzyszenia Kocham Kamil Ciepieńko będący jednocześnie pomysłodawcą jej budowy.

Tężnia powstała z drewna i gałęzi tarniny, na które spływa solanka rozbijając się o poszczególne gałązki. Ten prosty proces wytwarza wokół mikroklimat, który pomaga m.in. w profilaktyce i leczeniu wielu schorzeń, a także w przypadku ogólnego wyczerpania. Największe tężnie w Europie znajdują się w Ciechocinku, podobne konstrukcje znajdziemy też w Konstancinie i Legionowie, a od teraz również na Pradze. Sugerowany czas pobytu w bezpośredniej bliskości tężni to 15-30 minut.

– Pomysł budowy tężni na placu, to próba ożywienia tego miejsca. Przez lata zaniedbany plac w końcu wraca do mieszkańców – mówi Ciepieńko.

Solanka, która przyjechała na Pragę prosto z Ciechocinka została przebadana przez Zakład Analityki Żywności i Ochrony Środowiska, Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.”

za; Twoja – Praga.pl http://www.twoja-praga.pl/info/informacje/6812.html

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły