Los działek przy Kinowej przesądzony?

    Znów jak bumerang wraca dziś na tapet p. Kucharski, który prawdopodobnie dogadał się już dawno z deweloperem w kwestii zaanektowania tego obszaru.

     Wczoraj odbyło się spotkanie w CPK na ul. Podskarbińskiej spotkanie mieszkańców i działkowiczów z planistami z biura architektury i planu przestrzennego oraz burmistrza Pragi Południe i władz dzielnicy.

Spotkanie przebiegało spokojnie. Od strony działkowiczów padały precyzyjne pytania, odpowiedzi władz były mało konkretne i mgliste.  Została ujawniona mapa roszczeń  dotyczących ogrodów działkowych, o czym wczoraj napisaliśmy.
    Zapewniano nas,  że to tylko potencjalnie roszczenia.   Jednak plan zagospodarowania działek uwzględnia rozprowadzenie nowych mediów na terenie działek z większą przepustowością (średnica rur, woda i elektryczność już jest od dawna) takich jak elektryczność, woda i gaz oraz rozprowadzenie sieci komórkowej. Oprócz tramwaju , mają być droga  dojazdowa oraz ścieżka rowerowa i piesza. W planach jest również wytyczenie 2 ciągów, jednego pieszego, drugiego pieszo samochodowego przecinającego w połowie działki i łączącego ul. Kinową z ul Walecznych.
    Wszystkie te posunięcia napawają nas niepokojem. Obawiamy się najgorszego czyli  przygotowywania terenu  do sprzedaży roszczeń pod władanie deweloperów.  Byłaby to wielka strata dla nas wszystkich mieszkańców. Utrata zielonych pełnych fauny i flory terenów będącymi płucami prawobrzeżnej Warszawy .

zdj. wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.