Newag w Warszawie?

Wszyscy, łącznie z producentami, czekają już chyba na powtórkę warszawskiego przetargu. Tak też jest w przypadku Newagu, który jednak za pierwszym razem oferty nie złożył.

Firma z Nowego Sącza w opublikowanym właśnie raporcie rocznym stwierdza, że w segmencie tramwajów oczekuje na prawdopodobne ponowne ogłoszenie postępowania na dostawę 213 pojazdów dla Tramwajów Warszawskich, w którym potencjalnie możliwy byłby start we współpracy z jednym z dużych zagranicznych partnerów. Z którym? Możemy się tylko domyślać. Po raz kolejny z rzędu spółka wskazuje, że jedną z jej słabych stron jest brak doświadczenia w produkcji właśnie tramwajów. Jak wiadomo dotychczas w zakładach w Nowym Sączu powstał jeden tramwaj – Nevelo, który aktualnie jest dzierżawiony przez MPK Kraków.

Faktem jest, że Newag, mimo, że coraz lepiej radzi sobie na rynku kolejowym, nie może przebić się w segmencie tramwajów. Newag współpracuje natomiast z Siemensem przy budowie wagonów metra. Jak podała spółka początek 2017 roku to finalizacja prac projektowych przy kontrakcie związanym z dostawą pociągów metra dla Sofii. W projekcie tym konstruktorzy Działu Badan i Rozwoju NEWAG IP realizowali prace projektowe w zakresie wnętrza pasażerskiego, kabin sterowniczych oraz instalacji pneumatycznych i elektrycznych. Projekt miał duże znaczenie z punktu widzenia rozwoju kompetencyjnego Działu, gdyż po raz pierwszy w historii konstruktorzy NEWAG IP samodzielnie projektowali pojazd we współpracy z konstruktorami z SIEMENS-a. „

Czytaj więcej: http://infotram.pl/newag-zerka-na-warszawe_more_104357.html

zdj. wikipedia

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły

Portal-Warszawski