Od dziś wygodniej do Palmir – nowa linia autobusowa!

    Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego od dzisiaj, czyli od 7 kwietnia autobusem linii 800 będzie można dojechać do Muzeum– Miejsca Pamięci Palmiry i Kampinoskiego Parku Narodowego.
Autobusy linii 800 będą jeździły w soboty, niedziel e, święta,30 kwietnia, 2 i 4 maja oraz 1 czerwca, na trasie: METRO MŁOCINY – gen. Wittek – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Kiełpin Stary: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Dziekanów Polski: szosa gdańska – Palmiry: szosa gdańska – Palmiry: palmirska droga – Kampinoski Park Narodowy: palmirska droga – PALMIRY – MUZEUM.

Stała ekspozycja muzeum poświęcona jest egzekucjom w Palmirach i na terenie Puszczy Kampinoskiej w latach 1939–1943, a także wydarzeniom na tym obszarze w trakcie II wojny światowej. Przy muzeum znajduje się cmentarz, na którym spoczywają ofiary 21 masowych mordów przeprowadzonych przez Niemców na Polakach i Żydach. Pochowani tu są m.i n. lekkoatleta Janusz Kusociński, marszałek Sejmu Maciej Ratajczy Jan Pohoski, wiceprezydent Warszawy.

    Poza zwiedzaniem muzeum można  wybrać się na spacer szlakami turystycznymi, które prowadzą np. do Sierakowa i Truskawia, gdzie dojeżdżają autobusy linii 708.

za; http://ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=1617&c=100&l=1

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły