Nowy Norblin powstanie do IV kwartału 2020. Znany jest już wykonawca projektu

    „Za przeprowadzenie zasadniczego pakietu prac oraz koordynację realizacji całości inwestycji odpowiadać będzie firma Warbud SA. Prace o łącznej wartości ponad 500 mln zł Warbud zrealizuje we współpracy z Soletanche Polska Sp. z o.o., TKT Engineering Sp. z o.o. oraz Maat4 Sp. z o.o. Pierwsze prace przygotowawcze przy budowie obiektu rozpoczęły się w połowie listopada ub.r., a oddanie inwestycji do użytku zaplanowane jest na IV kw. 2020 roku.

    Zakres robót przy inwestycji został podzielony pomiędzy cztery podmioty. Głównym wykonawcą została firma Warbud SA, która odpowiadać będzie za wykonanie wszystkich prac konstrukcyjnych, budowlanych i wykończeniowych wraz z zagospodarowaniem terenu i pracami towarzyszącymi. Projekt realizowany jest w systemie „projektuj i buduj”, do zadań Warbud SA będzie należeć także opracowanie wielobranżowego projektu wykonawczego dla całej inwestycji oraz koordynacja prac pozostałych wykonawców. Firma będzie również odpowiedzialna za przeprowadzenie procedury pozwolenia na użytkowanie inwestycji.

– Bardzo się cieszę, że Capital Park obdarzył Warbud zaufaniem, powierzając nam wykonanie tak wymagającej inwestycji. Dla nas to kolejne wyzwanie, ale również ukoronowanie wieloletniej pracy, owocującej zebraniem unikalnego doświadczenia i wiedzy. Zapewniam, iż dołożymy wszelkich starań, aby powierzony nam kontrakt zrealizować zachowując najwyższe standardy jakościowe i technologiczne oraz sprostać wymaganiom Inwestora –  powiedział Wojciech Gerber, członek zarządu Warbud.”

    My jako Portal Warszawski bardzo często pisaliśmy o tym obiekcie. Zdania nie zmienimy mimo krzyku różnych aktywistów i „znawców”. Rewitalizacja tego miejsca jest wzorcowa i gdyby każdy inwestor podchodził z taką pieczołowitością i poszanowaniem do przeszłości, to nie mielibyśmy tak zdewastowanego miasta.

To wzorcowa rewitalizacja, zresztą niewiarygodnie trudna, która uratuje naprawdę dużą część starej fabryki Norblina! Mimo, że projekt sam w sobie nam do końca nie pasuje, samą inwestycję, i podejście do tematu, wspieramy!

Czekamy na projekt a my będziemy na bieżąco przypatrywać się pracom!

za; http://www.propertynews.pl/centra-handlowe/artn-zaczyna-nowy-rozdzial-warbud-wejdzie-na-plac-budowy,62911.html

zdj. Urbanity

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły