Szukasz licencjonowanego przewodnika po Warszawie i Mazowszu? Znalazłeś/aś!

Dbam o najwyższą jakość spacerów, ale przede wszystkim o wartość merytoryczną, którą przekazuję  moim gościom, tym najmłodszym i tym najstarszym! Ja nie jestem zwykłym przewodnikiem, ale przede wszystkim mam misję. Edukuję, i angażuję uczestników moich zajęć. Wszystkie spacery, warsztaty edukacyjne są wyłącznie mojego autorstwa.

Kim jestem?

Warszawiakiem w siódmym pokoleniu, który kontynuuje dzieło moich przodków, którzy też uczyli, edukowali i byli przewodnikami. Z wykształcenia jestem historykiem sztuki, a od lat pracuję jako przewodnik miejski, i przewodnik po Polsce. Parę lat pracowałem z Super Expressem i wspólnie organizowaliśmy, z wielkim powodzeniem, spacery dla całej rzeszy Warszawiaków. Jestem również twórcą Portalu Warszawskiego, jedynego niezależnego tytułu o Warszawie.

Obsługuję profesorów uniwersyteckich z USA, UK, jak i rodziny, szkoły, czy seniorów. Nie powielam nikogo ani niczego. Sam jestem autorem wielu spacerów, które dziś są powielane przez innych przewodników. Nie ukrywam, że największą przyjemność sprawiają mi spacery, warsztaty poświęcone sztuce, i polskiej literaturze. Specjalizuję się w czasach króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jego czasy są mi najbliższe.

W 2018 roku, Wojewódzki Mazowiecki Konserwator Zabytków wpisał mnie na listę Społecznych Opiekunów Zabytków. To nagroda za zaangażowanie na rzecz ratowania i ochrony stołecznych zabytków.

Corocznie w ramach Nocy Muzeów prowadzę spacery po Pałacu Potockich, otwierając razem z Ministrem Kultury i Sportu, to wyjątkowe wydarzenie.

Jestem jedynym warszawskim przewodnikiem, który jest w pełni akceptowalny przez  PTTK w Modlinie i stąd posiadam możliwość oprowadzania po zakamarkach Twierdzy Modlin, którą darzę wyjątkową estymą, bo to absolutnie niezwykle inspirujące miejsce, historycznie i estetycznie.

Posiadam kilkanaście certyfikatów doszkalających obejmujące między inni; Czasy króla Poniatowskiego, Warszawa różnych wyznań, Represje komunistyczne wobec podziemia antykomunistycznego w Warszawie i okolicach, Obozy Zagłady – Majdanek, Treblinka, Konstancin, Otwock – kultura Świdermajerów, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Narodowe i inne.

Dla kawy Pluton, która wróciła na warszawski rynek, również prowadziłem spacery po Warszawie.

 

    

Dwa lata temu moja rodzina, a dokładnie moja babcia, została wyróżniona w projekcie „Korzenie Pamięci” Muzeum Powstania Warszawskiego, który zdecydował się opowiedzieć historie nas, wnuków, dzieci powstańców warszawskich.

Mam rekomendacje, i polecenia, zatem jeśli szukasz przewodnika, rdzennego warszawiaka od pokoleń, z tradycjami przewodnickimi w rodzinie, człowieka wszechstronnego i solidnie wykształconego, dla którego Warszawa ani Mazowsze (Podlasiem, Łodzią, Wrocławiem, Trójmiastem, Krakowem, też nie pogardzę ❤️ ) nie są obce, nie wahaj się minuty dłużej.

Po prostu  napisz!

kontakt@portal.warszawski.com.pl

Daniel Echaust

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły