Dobre rozwiązanie?

Dla Pragi na swojej stronie pyta o zasadność stawiania reklam, przy bodajże ul. Targowej. Okazuje się, że nie chodzi o żadne reklamy a ponoć o minimalizację hałasu. Niestety, to też nie jest prawda!

Jacek Grunt – Mejer, pełnomocnik ds. rewitalizacji Pragi uspokaja;Stawianie ekranów w tym miejscu wynika z decyzji środowiskowej. Nie chcieliśmy takiego rozwiązania. Nie mniej planujemy wykonać docelowo coś takiego”. Dodajmy, że decyzja środowiskowa to dokument nakazujący stawianie ekranów!

Nasza opinia jest taka, że tam żadnych prędkości nie będzie bo to nie autostrada. Po drugie to niczego nie osłania, bo najbardziej hałasuje pociąg jadący po nasypie, a ten projekt jako, że jest bardzo stary jest realizowany na podstawie przedawnionego prawa, czyli zwykły kolejny bubel!

Rozumiemy, że ekran ma osłaniać bałagan, który znajduje się wokół, ale realizacja ta na pewno nie jest rozwiązaniem żadnego problemu. To co proponuje Jacek Grunt Meyer to tzw. salomonowe rozwiązanie, któremu był przeciwny.

Smutne jest to, że procedury inwestycyjne w Polsce są tak długie i skomplikowane, i że bardziej opłaca się wdrażać złe stare projekty tylko dlatego ze już je posiadamy, niż poprawiać, nawet jeśli znamy problem

Jak Wam się podoba to rozwiązanie?

1sze zdjęcie z Dla Pragi, drugie, UM

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły