Apelujemy o przywrócenie małej architektury wokół Galerii Rondo Wiatraczna

     Jaka jest galeria Rondo Wiatraczna każdy widzi.  My jednak chcielibyśmy poruszyć inny problem i dlatego proponujemy powrócić do wspomnień o starym Universamie. 

      Nie był szczytem nowoczesności i elegancji, ale w swoich czasach był ciekawą architektonicznie modernistyczną budowlą.  Była fontanna i  wyeksponowana rzeźba „Poranek” czyli potocznie zwana ” Panienką.” 
Były fantazyjne  murki,   krzewy, i drzewa. Były ŁAWKI I ŚMIETNIKI Tak tak, ławki i śmietniki!
Niestety tego w obecnej unowocześnionej przestrzeni zabrakło. Teren w koło galerii jest ogromny , trudny do przebycia dla ludzi starszych i niepełnosprawnych oraz obładowanych zakupami. A z tego co nam wiadomo, deweloper i władze Pragi Południe powinny zadbać o to i przywrócić przestrzeń publiczną do stanu poprzedniego, 
czyli również brakujących ławek i śmietniczek. 
Jeszcze do niedawna przed głównym wejściem do galerii walały się niedopałki i śmieci.  Ostatnio po wielu naciskach i prośbach ustawiono śmietniczki ale tylko przy wejściu. Nigdzie na rozległym terenie więcej pojemników na śmieci nie ma. Pozostały jedynie dawne w wielkiej odległości przy samej ulicy. 
       Skąd taki opór do przywrócenia ławek? Czyżby są obawy, że ludzie by nie umieli z nich korzystać?
A może obawa przed smakoszami napoi alkoholowych? Niestety tacy są wszędzie i w każdej dzielnicy. 
Jest jednak na to rada: wystarczy, że Straż Miejska kilkakrotnie przespaceruje się tamtędy i będzie strzegła porządku, a nie uganiała się za babcią handlującą natką pietruszki.
Powrót ławek jest tu niezbędny. Nie jest to tylko nasze zdanie, ale zdanie wielu mieszkańców Grochowa.
Nawet młode matki z dziećmi  prosiły o ławki, o ten krótki  przystanek na przepakowanie pakunków i chwilę odpoczynku.  Może to jest przemyślane działanie galerii, by zmusić ludzi do wejścia do środka, aby odpocząć…
Idzie wiosna, ławki bardzo by się przydały.
PW
zdj. GW i PW

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły